Menü

2000 TL Üstü Alışverişlerde Kargo Bedava. WhatsApp Numaramız : 0542 230 76 33

Garanti ve İade Koşulları

Müşterilerinin toplam alışveriş keyfini önemseyen BarkodMakine.com, iade prosedürlerinde oldukça esnek ve yapıcıdır. Tüm ürünler üretim ve tedarik aşamasında detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir. Bütün bunlara rağmen müşterimiz, aldığı hizmet veya üründen bir memnuniyetsizlik duyarsa, ürünü teslimat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde müşteri temsilcilerimizi +90 212 232 0 300'den arayarak iade ve değişimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 15 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İade işlemini başlatmak için;

  • +90 212 232 0 300 Müşteri Hizmetlerimizi arayıp, iade sebebini bildiriniz.
  • Müşteri Hizmetlerimiz sizin adınıza İade/Değişim sürecinizi başlatmaktadır.
  • İade Faturanızı hazırlamanız ve fatura numaranızı yetkiliye vermeniz gerekmektedir. ( İade Faturası kargo payı dahil edilmeden [ürün birim fiyatı +KDV] şeklinde kesilmelidir. )
  • Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturayı  ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.  ( 385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA! )
  • Fatura ve ürün elimize ulaştığı an iade süreciniz tamamlanmış olacaktır.
  • Fatura ve ürün tarafımıza ulaşmaması durumunda, iade süreci tamamlanmayacaktır.

İade ürün bedeli gönderilmesi;

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, BarkodMakine.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda takip eden haftanın Cuma günü “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. ( Yurt içi çalışan bankaların çalışma gün ve saatleri esas alınır. Elden para iadesi, posta çeki vb. para iadesi yapılmaz. )

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 15 gün içerisinde bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 15 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş ( örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez ) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte teslim edilen ürünün faturası, İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. ( Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. )

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Aras Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderimlerin ücreti size aittir.

Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. ( Örn : hafıza kartları, bilgisayar sarf ve yazılım ürünleri, etiketler )

Aşağıda listelenen ürünlerde iade hakkı bulunmamaktadır;

Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler ( İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları ( DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri

Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb. )

Garanti Şartları

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

Ürünlerde doğabilecek şikayetlerinizle ilgili öncelikle yetkili servise müracaat ediniz. Bünyemizde onarım merkezi bulunmadığından ürünlere müdahalemiz söz konusu değildir. Bu sebeple, BarkodMakine.com'a gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan da yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

Tarafımıza sadece bilgisayar donanım ürünlerini (hard disk, modem,ana kart, kartuş, toner, vb..) gönderebilirsiniz. Bu ürünlerin distribütörleri nihai tüketici ile birebir çalışmadıklarından bu gereklidir.

Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.

Tarafımıza  gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

Garanti kapsamında bünyemize gönderdiğiniz ürünlerin ulaşım bedeli müşterilerimize aittir.

Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır. (ort. 4 iş günü/ 1 hafta kazanırsınız).

Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.

İlk 30 gün içinde arızalanan ürünlerin kargo ücretleri Aras Kargo ile gönderilmeleri durumunda tarafımızdan karşılanır. 

Dikkat: Tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo firması ile yapılması gerekir. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderimlerin ücreti size aittir. Aras Kargo harici ücret alıcı gönderim kabul edilmemektedir.